Triduum Paschalne

Wieczorem w Wielki Czwartek rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne, czas wspomnienia i przeżycia przez nas Zbawczej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Msza Wieczerzy Pańskiej, która jest świętowaniem ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, była sprawowana o godz. 18.00, po Eucharystii trwa całonocna adoracja Najświętszego sakramentu w ciemnicy.

W Wielki Piątek począwszy od nocnej adoracji, poprzez Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Drogę Krzyżową sprawowaną o godz. 15.00 uczestniczyliśmy w Liturgii Męki Pańskiej, czyli celebrowania męki i śmierci Pana Jezusa, która była sprawowana o godz. 18.00, po liturgii miała miejsce adoracja Najświętszego sakramentu przy grobie do godz. 21.00.

W sobotę nie sprawuje się żadnej liturgii, ponieważ Pan Jezus spoczywał w grobie. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny odbyło się w godz. 9.00-15.00.

Wigilia Paschalna będąca celebracją Zmartwychwstania Pana Jezusa i należąca już do Niedzieli Wielkanocnej,  sprawowana była w sobotę o godz. 20.00, podczas niej odnowiliśmy nasze przyrzeczenia chrzcielne.

W procesję rezurekcyjną, ogłaszając światu, że Jezus zmartwychwstał, wyruszyliśmy w niedzielę o godz. 6.00, po procesji była sprawowana pierwsza Msza św.

Dziękujemy za liczby udział i wspólną modlitwę.