Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Jasnogórska Rodzina Różańcowa nawiązuje do apostolstwa modlitwy różańcowej na Jasnej Górze biorącego swój początek od Bractwa Różańcowego z 1610 r. Wspólnota została założona 6 stycznia 1968 r. przez o. Bronisława Matyszczyka paulina z Jasnej Góry, który zakładając JRR powierzył ją opiece świętych Aniołów Stróżów. W Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, 26 sierpnia 1970 r. formacja otrzymała błogosławieństwo pasterskie, a 5 sierpnia 1974 r. została prawnie ustanowiona i zatwierdzona przez Prymasa Polski Kard. Stefana Wyszyńskiego. JRR podejmuje działania natury duchowej i materialnej, poprzez modlitwę współpracując z hierarchią kościelną w realizacji misyjnych zadań kościoła. Jej szczególnym zadaniem jest modlitwa w intencji Ojca św., biskupów i kapłanów, oraz całego ludu Bożego, a także troska o zbawienie każdego człowieka, o odnowę życia religijno-społecznego i powszechny pokój Boży w całym świecie.

Z inicjatywy Ks. Roberta Kamińskiego Proboszcza naszej parafii, oraz pochodzącego z naszej parafii O. Marka Nowackiego dyrektora Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, w dniu 7 października podczas wspólnej pielgrzymki parafii pruszkowskich do Częstochowy, włączyliśmy się do JRR. Do formacji można przystąpić zapisując się u audiutora, zapraszamy wszystkie chętne osoby, również te które nie mieszkają na terenie naszej parafii. W Pruszkowie audiutorem JRR jest nasza parafianka p. Anna Borowiecka.

Słowo od audiutora JRR:

Może odmawiasz różaniec w kościele, podczas spaceru, jadąc do szkoły czy pracy. Nosisz różaniec w kieszeni, na palcu, na ręku… Jasna Góra i sprawy Ojczyzny są bliskie Twojemu sercu…… Dołącz do odmawiania różańca w jedności z Jasną Górą.

Zapraszam Ciebie

Ania Borowiecka adiutor JRR.

P.S. Jeżeli jesteś już członkiem Żywego Różańca, Różańca za Dzieci czy innej różańcowej grupy modlitewnej nie musisz odmawiać dodatkowej tajemnicy ; dotychczasowe zobowiązanie odmawiaj w łączności z Jasna Górą.

Informacje:

Na comiesięczne spotkania JRR i modlitwę różnicową, zapraszamy w III-cie niedziele miesiąca o godz. 19.00 z wyjątkiem października (w październiku godz. 17).

Zapisy w III-cią niedziele miesiąca po modlitwie różańcowej, lub indywidualnie: tel: 725 031 468, mail: jrr@swedward.com.pl, ew. zgłoszenia można zostawić w zakrystii.

Dwa razy w roku (maj i październik) wydawany jest biuletyn JRR „Ave Maria”.

Wydany został Modlitewnik Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, formujący duchowość JRR.