Grupa Czwartkowa

Historia: Katecheza dla dorosłych nie ma formalnej nazwy, statutu czy też listy członków. Każdy nazywa ją jak chce, religią, grupą radości, katechizmem, a najczęściej po prostu Grupą Czwartkową, i choć wydaje się, że nie wiele ma wspólnego ze znanymi z historii Obiadami Czwartkowymi, to jest dla uczestników formą uczty.

Nasza katecheza zazwyczaj kończy się wraz z zakończeniem szkoły, czy bierzmowaniem, a życie się toczy własnym biegiem i rodzi się wiele wątpliwości, które są skutkiem nowych doświadczeń i wyzwań. W życiu dorosłym coraz więcej rzeczy ma odcień szarości, wkrada się relatywizm, brakuje młodzieńczego entuzjazmu i idealizmu, zniechęca sytuacja polityczna i społeczna, przygniatają obowiązki rodzinne, niektóre sytuacje wydają się bez wyjścia.

Wszystkich, którzy tęsknią za dyskusjami na religii za czasów szkolnych serdecznie zapraszamy. Świetna okazja, żeby nabrać dystansu do wielu spraw i z radością wrócić do codziennych obowiązków.

Katechezy dla dorosłych odbywają się na plebanii w czwartki o godz: 20:00. (Katechez nie ma podczas kolędy, ferii oraz wakacji).

Dziś jest to grupa osób, które luźno się spotykają w czwartki. Uczestniczą także w tworzeniu szopki, ciemnicy i grobu Pańskiego, oraz w innych dziełach organizowanych w parafii.

Serdecznie zapraszamy.