Ogłoszenia parafialne

XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
  wtorek – wsp. św. Wincentego À Paulo,
  środa – wsp. św. Wacława,
  czwartek – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
  piątek – wsp. św. Hieronima,
  sobota – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 2. Dziś obchodzimy 108. Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców, pod hasłem Budować przyszłości z migrantami i uchodźcami.
 3. Gościmy dzisiaj ks. Tomasza Gila z Diecezji Praskiej i po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek przez przedstawicieli integracyjnego przedszkola i szkoły podstawowej działającej przy parafii Zmartwychwstania Pańskiego na Targówku Fabrycznym, w celu rozbudowy szkoły, w której uczą się między innymi dzieci z autyzmem oraz dzieci z Ukrainy.
 4. W sobotę 01.10. będziemy przeżywać 71 r. powołania filii św. Edwarda przez bł. kard Stefana Wyszyńskiego. Tego dnia także rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie będą one odprawiane po Mszy wieczornej, w niedziele o godz. 17.00, a dzieci zapraszamy na nabożeństwa w środy o godz. 17.30.
 5. W I-sobotę miesiąca Msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 18.00.
 6. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe połączone ze zmianą tajemnic o godz. 17.00. Rada Parafialna będzie zbierać ofiary na cele inwestycyjne.
 7. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej Fundacja Błogosławionego Władysława z Gielniowa zaprasza na koncert muzyki sakralnej pt. O Deus invisibilis! Wystąpią Piotr Ulrich – organista i Adam Rempała – baryton. Będziemy mogli przekonać się o tym, jak muzyka sakralna opisuje działanie Boga w historii zbawienia. W programie m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha, Dietricha Buxtehudego, improwizacje organowe oraz chorał gregoriański. Po koncercie odbędzie się zbiórka do puszki na rzecz Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa.