Triduum Paschalne

Wieczorem w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne, czas wspomnienia i przeżycia przez nas Zbawczej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej była sprawowana o godz. 18.00, po Eucharystii odbyła się całonocna adoracja Najświętszego sakramentu w ciemnicy.

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej była sprawowana o godz. 18.00, po Liturgii adoracja Najświętszego sakramentu przy grobie trwała do godz. 21.00. Wcześniej o godz. 15.00 mieliśmy okazję uczestniczyć w Drodze Krzyżowej poprzedzonej Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Wielka Sobota – W sobotę nie sprawuje się żadnej liturgi w godz. 9.00-15.00 odbyło się poświecenie pokarmów na stół wielkanocny. Z racji pierwszej soboty miesiąc o godz. 15.00 miało miejsce nabożeństwo I-soboty miesiąca w duchu Fatimy.

Wigilia Paschalna należąca do Niedzieli Wielkanocnej była sprawowana w sobotę wieczorem o godz. 20.00, podczas niej odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne.

Niedziela Zmartwychwstania – W Procesję rezurekcyjną ogłaszającej światu zmartwychwstanie Chrystusa wyruszyliśmy o godz. 6.00, po procesji była sprawowana pierwsza niedzielna Msza św. W tym dniu o godz. 15.00 miał miejsce obrzęd Komunii św. poza Mszą dla osób uczestniczących w Mszy św. poprzez media.

Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. w/g porządku niedzielnego. Obrzęd Komunii św. poza Mszą dla osób uczestniczących poprzez media o godz. 15.00.

Dziękujemy za udział i wspólną modlitwę i życzymy wszystkim naszym parafianom radosnego przeżycia świąt wielkanocnych w gronie rodzinnym, oraz doświadczenia Miłości Miłosiernej płynącej ze Zmartwychwstania Chrystusa, obfitości łask i błogosławieństwa bożego, każdego dnia.