Wielki Tydzień

Niedzielą Palmową Męki Pańskiej, rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia. W tym dniu przed każdą Mszą św. miało miejsce poświęcenie palm. Po Mszy św. o godz.12.30 dzieci które przyniosły największe i przedewszystkim te zrobione własnoręcznie palmy, zostały nagrodzone słodkim upominkiem.

W Poniedziałek, Wtorek i Środę Wielkiego Tygodnia była możliwość skorzystania z dodatkowej spowiedzi.

W Wielki Czwartek zaczęliśmy obchody Świętego Triduum Paschalnego. Msza Wieczerzy Pańskiej była sprawowana o godz.18., po niej miała miejsce całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy.

Obchody Wielkiego Piątku zaczęliśmy o godz. 15 Koronką do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Liturgia Męki Pańskiej rozpoczęła się o godz. 18. Po Liturgii do godz. 21 trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie.

W Wielką Sobotę była okazja do ostatniej przed świętami spowiedźi, oraz odbyło się tradycyjne święcenie pokarmów na stół wielkanocny.

W sobotę wieczorem o godz. 20 rozpoczęła się, należąca już do Niedzieli Wielkanocnej Liturgia Wigilii Paschalnej.

W niedzielny poranek o godz. 6 wyruszyliśmy w Procesji rezurekcyjnej, ogłaszając światu Zmartwychwstanie Pańskie. Procesje zakończyła pierwsza w tym dniu Eucharystia.