Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży

W związku ze zbliżającym się okresem Wielkiego Postu i organizacją rekolekcji dla dzieci i młodzieży w parafiach, a także mając na uwadze nadal obowiązujące obostrzenia pandemiczne dotyczące funkcjonowania szkół oraz dozwolonej liczby osób w kościele Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży przygotowuje propozycję rekolekcji w formie ONLINE. Rekolekcje będą obejmowały następujące etapy edukacyjne:
1 grupa – klasy 1-4 SP (siostry Salezjanki)
2 grupa – klasy 5-6 SP (ks. Marcin Żurek)
3 grupa – klasy 7-8 SP – (ks. Jakub Pytlakowski, ks. Grzegorz Pakowski)
4 grupa – szkoły ponadpodstawowe (Liceum, Technikum) – (ks. Kamil Falkowski)
5 grupa – studenci – (ks. Artur Pająk).
Linki do przygotowanych materiałów video, trwających 30-35 min na każdy dzień rekolekcyjny (3 dni rekolekcji) zostaną opublikowane na stronie Archidiecezji
oraz wysłane newsletterem do katechetów oraz księży na początku marca.
Alternatywną propozycją są rekolekcje organizowane również w formie online
przez fundację „Wypłyń na głębię”.
Fundacja (znana między innymi z programu wsparcia katechetów “Katecheza 2.0”) przygotowuje interaktywne wydarzenie on-line będące alternatywną formą rekolekcji na czas “lockdownu” i nauczania zdalnego. Rekolekcje odbędą się w dniach 22-24 marca w formie zdalnej. Katechetom i duchownym zostaną udostępnione specjalne, interaktywne filmy oraz materiały dydaktyczne, które będą mogli udostępnić uczniom. Materiały w angażujący sposób przygotowują młodzież do Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych.
Wydarzenie odbędzie się na platformie www.katechezadwazero.pl w ramach programu “Katecheza 2.0”, który od maja zeszłego roku oferuje darmowe, regularne wsparcie polskich katechetom, duchownym, wychowawcom i rodzicom w nauczaniu religii.
Na udział w “Wielkopostnych Rekolekcjach On-line z Katechezą 2.0” można się zapisać na stronie www.katechezadwazero.pl/rekolekcje2021
Pierwsze szczegóły na temat “Rekolekcji Wielkopostne On-line z Katechezą 2.0” znajdują się poniżej:
• Skierowane są do uczniów w wieku od 13 do 19 lat
Forma i treść będzie dostosowana do młodzieży szkolnej;
• Odbędą się zdalnie w dniach 22-24 marca 2021 r.
Rekolekcje będą przebiegać w całości on-line w marcu 2021 za pośrednictwem naszego serwisu;
• Wystąpi m. in. ks. Jakub Bartczak
Pierwszym prelegentem jest wspaniały kapłan i raper – Ks. Jakub Bartczak (zobacz jeden z wielu teledysków);

• Nagrania wideo na potrzeby rekolekcji w Ziemi Świętej!
Obecnie Izrael jest miejscem niedostępnym dla pielgrzymów i turystów. Rekolekcje online w łączności z Ziemią Świętą będą szczególnie atrakcyjne dla młodzieży, ukazując miejsca w których dokonywały się kluczowe wydarzenia w historii Zbawienia.
O szczegółach wydarzenia autorzy informują na bieżąco za pomocą newslettera do którego można zapisać się klikając w link: http://bit.ly/fwng-newsletter lub na stronie www.katechezadwazero.pl.

Można zgłosić wstępną chęć udziału swojej szkoły, klasy lub parafii na stronie www.katechezadwazero.pl/rekolekcje2021.

“Zachęcamy również do zapisania się do naszego newslettera oraz założenia konta
w naszym serwisie katechezadwazero.pl aby korzystać z materiałów dydaktycznych służących nauczaniu religii w szkołach.” – mówią twórcy programu.
Rekolekcje wielkopostne w TVP3
Redakcja Audycji Katolickich wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom, przygotowała cykl spotkań rekolekcyjnych na Wielki Post, które emitowane będą w TVP3 dla trzech grup wiekowych: dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.
Rekolekcje będą emitowane w następujących terminach i porach:

1) Rekolekcje dla dzieci 22-24 marca o godz. 9.30. Poprowadzi ks. Adam Węgrzyn SDB. Konwencja nauk rekolekcyjnych dla najmłodszych zostanie utrzymana w stylistyce programu „Ziarno”. Pojawi się w nich także Ciocia Ewelina i s. Maria Trukan FMA, która przy pomocy doświadczeń naukowych zachęci dzieci do szukania i rozpoznawania Pana Boga w świecie.

2) Rekolekcje dla młodzieży 22-24 marca o godz. 12.30. Cykl trzech spotkań opartych na czytaniach Pisma Świętego, poprowadzi o. Lech Dorobczyński OFM wraz z twórcami programu młodzieżowego „Studio Raban”- Pauliną Worożbit oraz Michałem „Paxem” Bukowskim.
3) Rekolekcje dla dorosłych 26-28 marca o godz. 20.30. Wychodząc naprzeciw wielkiemu zapotrzebowaniu na Słowo Boże, cykl spotkań dla dorosłych poprowadzi znany biblista i rekolekcjonista, ks. Wojciech Węgrzyniak.
Każda seria rekolekcji (dzieci, młodzież, dorośli) odbędzie się w cyklu trzech 23 minutowych odcinków. Rekolekcje będą również dostępne na VOD oraz w mediach społecznościowych. W odpowiednim czasie prześlemy linki.