Wizyta duszpasterska 2021

W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:
18.01. poniedziałek – Miejskiej, Al. Jerozolimskich, Wiejskiej,
19.01. wtorek – Piaskowej, Przeciętnej, Wysokiej 1, Niskiej, Wysokiej niska zabudowa, Natolińskiej, Mariańskiej,
20.01. środa – Partyzantów 6 i 8,
21.01. czwartek – Krętej, Paproci, Skargi, Asnyka, Koksowej, Węglowej,
22.01. piątek – Torfowej, Szpitalnej,
23.01. sobota – Zacisze rozpoczynając z obu stron.

Wizyta kolędowa rozpoczyna się od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od godz. 10.00. Kapłani zawitają do tych domów do których zostaną zaproszeni. Z racji panującej sytuacji epidemicznej wizyta będzie krótsza. Wszystkich mieszkańców którzy z różnych powodów nie zostaną odwiedzeni w danym dniu w domach zapraszamy na dodatkową Mszę św., o godz. 19.00, w soboty o godz. 16.00, sprawowaną w intencji mieszkańców w/g porządku odwiedzanych ulic. Istnieje również możliwość zaproszenia księdza na wizytę przed południem na umówiony termin. Takie wizyty prosimy zgłaszać w zakrystii.

W Kodeksie Prawa Kanonicznego odnajdujemy kan. 529 § 1, który mówi: „Pragnąc dobrze wypełnić funkcję pasterza, proboszcz powinien starać się poznać wiernych powierzonych jego pieczy. Winien zatem nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza niepokojach i smutku oraz umacniając ich w Panu, jak również – jeżeli w czymś nie domagają – roztropnie ich korygując”. 

Podstawowym celem wizyty duszpasterskiej jest modlitwa księdza wraz z parafianami w ich domach, poświęcenie domu oraz błogosławieństwo dla rodziny na cały rok. Ponadto jest to okazja do rozmowy na tematy rodzinne i duszpasterskie oraz przedstawienie programu duszpasterskiego na najbliższy rok. Zwyczajowo przygotowujemy stół nakryty białym obrusem z postawionym na nim krzyżem i świecami, oraz wodą święconą i kropidłem. Przy okazji kolędy parafianie mogą złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz wspólnoty parafialnej.