Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu – 04.12.

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
  środa – wsp. św. Ambrożego,
  czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 2. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe głoszone przez ks. Jacka Dunin-Borkowskiego, dziś nauki są na każdej Mszy św. W poniedziałek i wtorek Msze z nauką będą o godz. 12.00, 18.00 i 19.30, spotkania dla dzieci będą o godz. 16.30, młodzież zapraszamy na godz. 19.30. We wtorek ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na posługę duszpasterską ks. Jacka jako wyraz naszej wdzięczności.
 3. Przeżywamy dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, dlatego zbieramy ofiary do puszek pod chórem na ten cel.
 4. Dziś zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne połączone ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 17.00. Rada Parafialna zbiera ofiary na cele inwestycyjne.
 5. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na Roraty o godz. 7.00.
 6. W poniedziałek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza wypominkowa.
 7. W czwartek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zachęcamy do korzystania z Godzina Łaski w godz. 12-13, w tym czasie będzie wstawiony Najświętszy Sakrament.
 8. W piątek 16.12. przed świętami, udamy się do chorych ze spowiedzią i Komunią św., prosimy zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii.
 9. W dniach rekolekcji są wolne intencje Mszalne.
 10. Pod chórem są w sprzedaży świece Wigilijnej pomocy dzieciom Caritas i opłatki. Nie organizujemy zbiórki produktów na paczki świąteczne, a za to Parafialny Zespół Caritas będzie prowadził, w kolejne niedziele Adwentu, zbiórkę pieniędzy na pomoc świąteczną i zaopatrzenie zimowe dla parafian w trudnej sytuacji materialnej. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie potrzeb.
  Zachęcamy również do przygotowywania Paczek dla Ukrainy, w zakrystii są specjalne kartony. Prosimy o zgłaszanie chęci zrobienia paczki, żebyśmy mogli przywieźć odpowiednią ilość kartonów.
 11. Za tydzień będziemy gościć osoby zachęcające do Różańca rodziców za dzieci.
 12. Po Mszy wieczornej w przyszłą niedzielę zapraszamy na Wieczór Chwały prowadzony przez Odnowę w Duchu Św. Szczegóły są w gablocie.