Triduum Paschalne

Wieczorem w Wielki Czwartek rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne, czas wspomnienia i przeżycia przez nas Zbawczej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Msza Wieczerzy Pańskiej, która jest świętowaniem ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, była sprawowana o godz. 18.00, po Eucharystii trwa całonocna adoracja Najświętszego sakramentu w ciemnicy.

W Wielki Piątek począwszy od nocnej adoracji, poprzez Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Drogę Krzyżową sprawowaną o godz. 15.00 uczestniczyliśmy w Liturgii Męki Pańskiej, czyli celebrowania męki i śmierci Pana Jezusa, która była sprawowana o godz. 18.00, po liturgii miała miejsce adoracja Najświętszego sakramentu przy grobie do godz. 21.00.

W sobotę nie sprawuje się żadnej liturgii, ponieważ Pan Jezus spoczywał w grobie. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w godz. 9.00-15.00.

Wigilia Paschalna jest celebracją Zmartwychwstania Pana Jezusa i należy już do Niedzieli Wielkanocnej,  sprawowana będzie w sobotę o godz. 20.00, podczas niej odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne, na tę liturgię przynosimy ze sobą świece.

W procesję rezurekcyjną, którą ogłaszamy światu, że Jezus zmartwychwstał, wyruszymy w niedzielę o godz. 6.00, po procesji będzie sprawowana pierwsza Msza św. W niedzielę nie będzie Mszy o godz. 8.00, pozostałe Msze św. wg. porządku niedzielnego.

Z sakramentu pokuty można jeszcze skorzystać w sobotę 9.00-12.00 i 15.00-17.00.

Zachęcamy do adoracji Najświętszego sakramentu przy grobie w sobotę.