Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 14.04.

Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Przed każdą Mszą św. odbędzie się poświęcenie palm.
Zapraszamy dzisiaj na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00.
Wieczorem w Wielki Czwartek rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne, czas wspomnienia i przeżycia przez nas Zbawczej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.
Msza Wieczerzy Pańskiej, która jest świętowaniem ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, będzie odprawiona w czwartek o godz. 18.00. Po niej całonocna adoracja Najświętszego sakramentu w ciemnicy, zachęcamy do wpisywania się na listę czuwania w zakrystii.
Liturgia Męki Pańskiej, czyli celebrowanie męki i śmierci Pana Jezusa, będzie odprawiona w piątek o godz. 18.00. Po niej adoracja Najświętszego sakramentu przy grobie do godz. 21.00.
W piątek zapraszamy także na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Drogę Krzyżową o godz. 15.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
W sobotę nie sprawuje się żadnej liturgii, ponieważ Pan Jezus spoczywał w grobie. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w godz. 9.00-15.00.
Wigilia Paschalna jest celebracją Zmartwychwstania Pana Jezusa i należy już do Niedzieli Wielkanocnej, będzie odprawiona w sobotę o godz. 20.00. Podczas niej odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne. Na tę liturgię przynosimy ze sobą świece.
Procesję rezurekcyjną, którą ogłaszamy światu, że Jezus zmartwychwstał, odprawimy w niedzielę o godz. 6.00. Po niej będzie sprawowana pierwsza Msza św. W niedzielę nie będzie Mszy o godz. 8.00, pozostałe Msze św. jak zwykle.
W tym tygodniu będziemy dodatkowo spowiadać: we wtorek i środę po Mszy wieczornej do godz. 21.00, w czwartek 16.00-17.30 i po Mszy do godz. 24.00, w piątek 15.00-17.30, w sobotę 9.00-12.00 i 15.00-17.00.
Zachęcamy do adoracji Najświętszego sakramentu, w ciągu dnia w ciemnicy w piątek i przy grobie w sobotę.
Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i środę.
Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca, zapraszamy wszystkich chętnych na Różaniec po Mszy wieczornej, w ramach Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.
Organizujemy 04.05. pielgrzymkę do Kalisza, koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.
W najbliższych tygodniach są wolne intencje mszalne, osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii lub kancelarii.